Starsza pani musi zniknąć (2003)
Danny DeVito
Ben Stiller
Drew Barrymore

Ich troje

O najnowszej komedii <a href="http://www.filmweb.pl/Danny,DeVito,filmografia,Person,id=28" class="n">Danny&#8217;ego DeVito</a> nie mam najlepszego zdania, o czym możecie się przekonać, czytając
O najnowszej komedii Danny’ego DeVito nie mam najlepszego zdania, o czym możecie się przekonać, czytając moją recenzję filmu z czasów, kiedy wchodził on do kin. Teraz to dziełko ukazuje się na DVD, gdzie – wydaje mi się – może odnieść większy sukces niż w kinach. „Starsza pani musi zniknąć" to przesycona czarnym humorem komedia o parze Nowojorczyków, która kupuje piękne dwupoziomowe mieszkanie wraz ze staruszką współlokatorką. Początkowo przesympatyczna starsza pani z czasem przeistacza się w demona rujnującego życie naszym bohaterom, toteż ci postanawiają się jej pozbyć. Permanentnie. Mimo, iż za kamerą stanął utalentowany komik, a główne role zagrali popularni Ben Stiller i Drew Barrymore „Starsza pani musi zniknąć" nie jest filmem udanym. Większość gagów jest niezwykle bolesnych lub obrzydliwych i zamiast bawić jedynie irytują. Wierzę jednak, że ze względu na obsadę komedia może znaleźć miłośników wśród amatorów kina domowego, które z natury jest tańsze niż tradycyjne, a poza tym seanse często odbywają się przy lekkich drinkach i zakąskach, które doskonale rozluźniają atmosferę i sprawiają, że nasz próg tolerancji znacznie się obniża. Wydanie DVD „Starsza pani musi zniknąć" jest skromne. W dodatkach znajdziemy jedynie zwiastun promujący produkcję, „Ujęcia z planu" – trwający niecałe cztery minuty montaż scen pokazujących realizację film wraz z krótkimi wypowiedziami aktorów oraz „Sceny usunięte" – 3 sceny, które nie znalazły się w ostatecznej wersji filmu, ale które też nie mają większego wpływu na fabułę. Wszystkie dodatki zostały opatrzone polskimi napisami. Warto zauważyć, że film możemy obejrzeć z dźwiękiem w formacie DD 5.1 lub DTS-S. Mnie osobiście komedia się nie podobała i obejrzałem ją po raz kolejny tylko z dziennikarskiego obowiązku. Jeśli macie ochotę to tylko w wypożyczalni, kupować nie warto. Jak znam życie, niebawem film i tak pojawi się w którymś z kolorowych magazynów.
Danny DeVito po raz kolejny przeszedł na drugą stronę kamery i zasiadł na stołku reżyserskim. I po raz... czytaj więcej